Fraza „augmented reality” robi w ostatnich miesiącach zawrotną karierę. W związku z tym rodzą się różne pytania. Czy gry wykorzystujące tę technologię to larpy? Czy gry miejskie w ogóle są larpami? Sukces gry Ingress pokazuje, że najwyższy czas porozmawiać o tym w gronie osób zainteresowanych. Najwyraźniej coś chce wyciągnąć larpy z ich małych, jakże przytulnych szkolnych klas.Koordynator bloku: Maciej Wanicki

Daniel Krzaczkowski (Grimuar)
Gry miejskie jako narzędzie edukacyjne

Kilka słów o wykorzystaniu gier miejskich w projektach lubelskich organizacji pozarządowych. Umarli literaci i bezpieczeństwo w sieci na ulicach miasta. Doświadczenia i obserwacje z pracy własnej oraz współprojektowania gier z młodzieżą.

Jacek Olejnik
Czy rekwizyty przetrwają w rzeczywistości rozszerzonej?

Google Glass, Oculus Rift to początek. To projekty, o których wiemy, że mogą być dostępne dla każdego. Co się stanie, gdy zaczną być powszechne? Szkolne sale zamienią się w prawdziwe zamczyska dzięki koledze grafikowi, a zamiast strojów będziemy nakładali tylko miniaturowy hełm?

Agata Czopek-Rowińska (Young Digital Planet)
questrunner

Prezentacja narzędzia do tworzenia i prowadzenia gier miejskich i terenowych.

Kamil Bartczak (AR Argos)
Edytor larpów oparty o kwantową ontologię scenariusza - założenia wdrożeniowe

Na poprzednich KOLAch prezentowana była idea "kwantowej ontologii scenariusza", pozwalającej na systematyzację jego struktury. Teraz pora zaprezentować projekt programu komputerowego, który radykalnie zredukuje czas konieczny na stworzenie scenariusza.

Maciej Wanicki (Wielosfer)
Po co nam technologia w larpach

Jaki jest cel, koszt i zysk ze stosowania w laprach nowoczesnych technologii? Jak bardzo komplikuje to i przedłuża proces tworzenia gry? W trakcie panelu twórcy High Rise, Ostatniego Rejsu i The Game odpowiedzą na te pytania, a także na najważniejsze - czy było warto.