Konferencja Larpowa KOLA 2014 odbędzie się w dniach 3 - 5 stycznia 2014 r.
 
Akredytacja rozpocznie się o godzinie 16.00 w piątek 3 stycznia. Pierwsze punkty programu rozpoczną się jeszcze tego samego dnia, o godzinie 17.00.
 
Oficjalne zakończenie konferencji będzie miało miejsce w niedzielę 5 stycznia, o godzinie 20.00.
 
Przypominamy również, że poniedziałek 6 stycznia jest dniem wolnym od pracy. Proponujemy, aby goście spoza Trójmiasta właśnie na ten dzień zaplanowali sobie powrót do domu.

Potrzebujesz informacji? Chcesz pomóc w organizacji konferencji? Masz pomysł na nietypowy punkt programu? Odczuwasz brak konkretnej informacji na stronie?
 
Prosimy o kontakt:
 
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Zapraszamy na trzecią edycję ogólnopolskiej (a wkrótce może międzynarodowej) konferencji KOLA, poświęconej larpom.

Po pierwszych dwóch edycjach, które odbyły się we Wrocławiu, uczestnicy podjęli decyzję o tym, by KOLA mogła być organizowana co roku w innym mieście w Polsce. Dlatego w roku 2014 będziemy mieli więc zaszczyt gościć Was na Pomorzu, w Gdyni, w centrum konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Konferencja rozpocznie się w piątek 3 stycznia i potrwa do niedzieli 5 stycznia. Poniedziałek 6 stycznia (dzień wolny od pracy) rezerwujemy na pożegnalne śniadanie i spokojny powrót do domów.

Dlaczego warto?

KOLA 2014 to dużo więcej niż zwyczajna konferencja. Przygotujcie się na:
- prezentacje,
- dyskusje,
- warsztaty,
- integrację,
- przyjazną atmosferę.

Zależało nam, aby w tym roku konferencja objęła jak najszerszy zakres tematyczny oferując program, w którym każdy - zarówno nowoprzybyły, jak i stary wyjadacz - znajdzie dla siebie coś ciekawego. Dlatego też:
- wgryziemy się w larpy od strony koncepcji, organizacji, realizacji, logistyki, radzenia sobie z problemami i ewaluacji;
- spróbujemy oznaczyć ścieżki już dawno wydeptane, ale nadal nie wszystkim znane;
- pochylimy się nad już zrealizowanymi projektami pod kątem osiągnięć i “możliwości rozwoju”;
- rzucimy okiem w przyszłość;
- “wyjdziemy z pudełka,” szukając inspiracji w grach miejskich, teatrze i nowinkach technologicznych i trendach edukacyjnych.

Wierzymy, że dzięki Waszym niebanalnym pomysłom uda nam się zrealizować te śmiałe założenia. Liczymy na Waszą pomoc i wkład w to szczególne wydarzenie larpowe w Polsce.

Zachęcamy Was do konstruktywnego, krytycznego myślenia i dzielenia się swoimi pomysłami - to przecież one są zalążkami nowych gier, artykułów i wystąpień.

Z niecierpliwością czekając na Wasze zgłoszenia...

Organizatorzy KOLI 2014

Gdynia - słoneczne miasto z temperamentem!

Gdynię warto odwiedzić z wielu ważnych powodów, choć najlepiej zamieszkać tutaj na stałe. Uczyniło to już ćwierć miliona osób, doceniając walory naszego pięknego, wygodnego i jak zmierzyli uczeni – najbardziej słonecznego w Polsce miasta (1671 godzin w ciągu roku…).

Gdynia jest jednym z najmłodszych polskich miast. Tu jest port – wrota do Polski i wizytówka Gdyni. Tu znajduje się największy w Polsce Pomorski Park Naukowo Technologiczny założony z myślą o wspieraniu firm realizujących innowacyjne projekty.

Bezpośrednie sąsiedztwo centrum miasta i morza, a także wszechobecna zieleń sprawiają, że Gdynia to niezwykle atrakcyjne miejsce do życia. To właśnie w Gdyni, jak pokazuje Diagnoza społeczna jednego z najpopularniejszych polskich socjologów mieszka najwięcej szczęśliwych ludzi w Polsce.

Do lasu, nad morze, czy miejsc rekreacji w centrum – blisko jest praktycznie z każdej dzielnicy. Zaledwie w kilka chwil, można przejść z głównej ulicy Świętojańskiej na Skwer Kościuszki, czyli do reprezentacyjnej części portu. A tu cumują okręty – symbole, znane i ważne nie tylko dla Polaków: weteran II wojny Światowej - ORP Błyskawica i fregata Dar Pomorza – oba mające status muzeów. Także żaglowce Dar Młodzieży, Iskra, Pogoria, Zawisza Czarny - gdy wracają do swego macierzystego portu z rejsów. Stąd o krok do Akwarium Gdyńskiego, z kolekcją setek morskich gatunków fauny i flory egzotycznych mórz i oceanów. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Aleja Statków Pasażerskich, a obok przystań białej floty oraz marina żeglarska – największa w Polsce. To tutaj co kilka lat odbywają się zloty największych żaglowców świata. A latem Gdynia zaprasza na cztery piękne, piaszczyste, strzeżone przez ratowników plaże. Największa z nich znajduje się w samym centrum Gdyni, tuż obok Bulwaru Nadmorskiego.

Gdynianie lubią i umieją się bawić, a wraz z nimi – goście z kraju i z całego świata.

Gdynia od lat słynie z kulturalnych projektów rozpoznawalnych w całej Europie, takich jak chociażby słynny Heineken Open’er Festiwal, na którym pojawiają się najlepsi artyści muzyczni z całego świata. Do grona prestiżowych festiwali należą również Ladies’ Jazz Festival, Globaltica Word Culture Festival, Gdynia Blues Festival, z estradą tuż przy Bulwarze Nadmorskim. Do głośnych przedsięwzięć kulturalnych miasta zalicza się także Nagroda Literacka Gdynia, która dzięki swej niespotykanej formule równorzędnego wyróżniania poetów, prozaików oraz eseistów szybko stała się unikalnym wydarzeniem w polskim środowisku literackim. No i wreszcie Gdynia Festiwal Filmowy- największa impreza filmowa w Polsce i jedyna, która od dziesięcioleci na wielką skalę promuje polską kinematografię w Europie.

Do rozlicznych zalet Gdyni należą bez wątpienia…znakomici sąsiedzi. Kto decyduje się na wypoczynek w Gdyni może i powinien wykorzystać okazję do odwiedzenia pozostałych miejscowości regionu. Piękne, o każdej porze roku, są pobliskie Kaszuby z setkami jezior i przepastnymi lasami. Wszystko to blisko i wygodnie skomunikowane.

Gdynia, jak przystało na miasto portowe, to prawdziwe „okno na świat” . Sprzyja odkrywcom, jest przychylna nowym nurtom oraz zawsze serdeczna dla przybywających z daleka i bliska.

Wystarczy do nas przyjechać, serdecznie zapraszamy!

www.gdynia.pl